Róże Św. Elżbiety

W dniach 26 i 27 października, jak co roku, została organizowana akcja charytatywna ”Dobro za dobro”. W jej program została również włączona uroczystość obchodów dziękczynnych za beatyfikację Matki Luizy Merkert, współzałożycielki zakonu sióstr św. Elżbiety.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły – członkowie kółka teatralnego pod kierunkiem p. B. Stawskiej Kostrzak  i p. I. Paczkowskiej - Mendasik przygotowali przedstawienie pt. „Róże św. Elżbiety”.

Inscenizacja ta pozwoliła młodym aktorom i widzom przenieść się w czasie do XIII wieku, kiedy żyła królowa Elżbieta, słynąca z wielkiego serca i litości,  którą  okazywała biednym, cierpiącym i chorym. Za swą dobroć i miłosierdzie została kanonizowana. W postać świętej - królowej wcieliła się uczennica klasy VI b Sylwia Stawicka, jej męża, księcia Turyngii zagrał Dawid Zdrojewski z VI a. Damami dworu spisujących przeciwko swojej pani były Ola Janusz, Marysia Ciesielska i Marysia Walczak (VI a), Malwina Balcerak, Małgosia Banasiak, Agnieszka Budziszewska (VI B), Ela Słowińska, Daria Domagalska, Ola Operacz, Paulina Pietrzak, Natalia Polak, Natalia Walo, Sylwia Gapska, Iwona Lewandowska (VI c ). W swoich rolach bardzo dobrze czuli się także: Florentyno, czyli Przemek Budziszowski – Ksiądz Konrad – Piotrek Dengusiak, obaj z VI b. Na zakończenie wystąpiły aniołki – Julia Drzewiecka i Zuzia Korytkowska – IV c oraz Ola Juszczyńska – IV b. O stroje, dekoracje i scenografię zadbały siostra Urszula i p. Małgorzata Kruszczyńska.