Wycieczka uczniów ze SP nr1 do Warszawy

Dnia 16 czerwca 2008 roku grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr1, w nagrodę za zaangażowanie się w życie parafialno-szkolne, jak również za czynny udział w przygotowaniu inscenizacji „Róże św. Elżbiety” z okazji uroczystości pobeatyfikacyjnych założycielki Sióstr św. Elżbiety Luizy Marii Merkert oraz za wygranie konkursu „Jasełka bożonarodzeniowe”, pod opieką Siostry Urszuli Małgorzaty Boguckiej, Anity Siembiedy, Mariusza Czyżniejewskiego, Izabeli Paczkowskiej-Mendasik, Agnieszki Henke i ks. Krzysztofa Graczyka, wyruszyła na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzili Stare Miasto tj. Pomnik Powstańców, Pomnik Małego Powstańca, Katedrę, zobaczyli od zewnątrz Pałac Prezydencki, stanęli przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejną atrakcją był Pałac Kultury i Nauki, gdzie obejrzeli wystawę interaktywną „Bawimy się z Einsteinem”, spacerowały po Ogrodach Wilanowskich a na zakończenie udali się z wizytą do siedziby telewizji TVN, gdzie mogły się zapoznać od wewnątrz z kulisami pracy dziennikarzy jak również poznać kulisy tworzenia programów telewizyjnych. Po bogatych doświadczeniach wieczorem dzieci wraz z opiekunami wrócili do swoich domów.