Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 24 i 25 maja grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła we wspaniałej wycieczce do Trójmiasta i Malborka zorganizowanej przez Panią      A. Jandy. Dla wszystkich było to ekscytujące i niecodzienne przeżycie, gdyż większość uczestników po raz pierwszy miała okazję zobaczyć Bałtyk, pospacerować po Gdańsku i Sopocie, zwiedzić zamek w Malborku. Wyprawa rozpoczęła się wczesnym rankiem. Punktualnie o 6.00 uczestnicy nieco senni, ale w znakomitych humorach stawili się na miejscu zbiórki przed szkołą i można było ruszyć w drogę. Po dotarciu na miejsce pierwszym punktem programu było zwiedzanie Gdańska i jego najsłynniejszych zabytków.

Po przejściu przez Długi Targ można było chwilę odpocząć i posilić się przed dalszą wędrówką. Uczniom spodobało się także sopockie molo. Niektórzy skorzystali nawet z wieczornej kąpieli w morzu. Następnego dnia wszyscy pełni sił wyruszyli do Malborka, gdzie z uwagą wysłuchali opowieści przewodnika o dziejach słynnego zamku. Niestety tak ciekawie spędzony czas szybko minął i trzeba było juz wracać z powrotem do Brześcia. Jednak wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że wycieczka dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.