Zwiedzamy Polskę

Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Najlepiej mogli się o tym przekonać uczniowie SP nr 1 w Brześciu Kujawskim, którzy zwiedzili Polskę wzdłuż i wszerz. Morze, góry, lasy, jeziora, szlaki historyczne i etnograficzne stoją otworem. Toruńskie zabytki, Wawel, fontanna Neptuna, Westerplatte to tylko nieliczne miejsca, jakie odwiedzili. Byli w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Częstochowie, Zakopanem. Niektórzy wybrali inną formę wypoczynku – biwak w Połajewku. Młodsi uczniowie wyjeżdżali do Torunia, Kruszwicy, Kłóbki, Biskupina, Lichenia. Zwiedzali park dinozaurów w Rogowie, polską Wenecję, kopalnię soli w Wieliczce, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki, Wilanów, Pałac Prezydencki, siedzibę TVN, oceanarium i dar Pomorza w Gdyni. Wysłuchali koncertu organowego w Oliwie, spacerowali po sopockim molo, gdańskiej Starówce, odbyli rejs statkiem na Westerplatte. Chodzili szlakami górskimi, podziwiając wspaniałe widoki. Przyjeżdżali także do Włocławka na spektakle teatralne i seanse filmowe.
Pełni wrażeń i nowych doświadczeń powitali wakacje.

L. Pińkowska