Narodowe czytanie, to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Akcja organizowana jest pod Patronem Honorowym Pary Prezydenckiej od 2012 roku. Zapoczątkowano ją z okazji 200–lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie.

W tym roku przyszedł czas na Elizę Orzeszkową i jej wspaniałe dzieło „Nad Niemnem”. A że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”, podczas tegorocznej akcji przenieśliśmy się do świata nadniemeńskiej krainy lat osiemdziesiątych XIX wieku. Fragment arcydzieła Elizy Orzeszkowej został wykonany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Uroczystość przygotowały p. Agata Gożycka oraz p. Sylwia Kosińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content