MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH W SP NR 1

Zazwyczaj tak jest, że to czytelnik przychodzi do biblioteki, wypożycza książkę i czyta ją w domu. Dzisiaj robimy odstępstwo od tej reguły. Za naszym pośrednictwem książka z biblioteki „przyszła” do Was. Pewnie zapytacie się – dlaczego? Odpowiedź jest prosta- BIBLIOTEKA ma swoje ŚWIĘTO!!!  To właśnie dzisiaj obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

Takimi słowami uczniowie z klas starszych witali swoich kolegów z klas I, II i III. Na drugiej godzinie lekcyjnej dwuosobowe zespoły jednocześnie weszły do klas młodszych, prezentując krótki test literacki. Były to wiersze, bajeczki, opowiadania. Uczniom z klasy specjalnej dodatkowo wręczono kolorowanki wykonane w świetlicy.

W akcję promującą książkę zaangażowanych było 24 uczniów.

Z klasy 5a: Adrianna Chamryga, Katarzyna Osińska, Agata Malinowska, Angelika Zielińska;

5b: Karolina Nowaczyk, Marta Sobczak, Małgorzata Budziszewska, Anita Wilińska, Lidia Rzadkowolska, Marta Majerowska;        6a: Magdalena Seklecka, Przemysław Wawrzonkowski;

6b: Agnieszka Budziszewska, Malwina Balcerak, Patrycja Witwicka, Magdalena Pińkowska, Dominika Barczak, Weronika Rępalska, Małgorzata Banasiak, Kamila Balcerak, Justyna Nowak, Natalia Nowak, Sylwia Stawicka, Paulina Rogala.

Mamy nadzieję, że „wyjście książki” do uczniów zachęci najmłodszych czytelników do częstszych wizyt w bibliotece szkolnej. Z kolei tym, którzy ją promowali dało okazję do odkrywania własnych uzdolnień, ćwiczeń nad interpretacją tekstu, możliwość pokonania tremy, zapoznania się z wieloma utworami literatury dziecięcej i zaprezentowania ich na forum klas. Dostarczyło wiele radości, zadowolenia i satysfakcji w związku z wykonaniem powierzonego zadania.

E. Izydorkiewicz