Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2009 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Symbolicznego pasowania na ucznia dokonała dyrekcja szkoły p. D. Kuczyńska i p. A. Gierszewska. Przyrzekamy dotrzymywać swoich obietnic – takie słowa wypowiadali pierwszoklasiści w dniu pasowania. W uroczystości uczestniczyli także rodzice najmłodszych. Wychowawcy klas pierwszych (E. Misterska, M. Dryś, A. Karczmarek) przygotowali z uczniami program artystyczny. Zaprezentowano zdolności recytatorskie, wokalne, w języku polskim i angielskim.
                W tym dniu klasy starsze (IV-VI) uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w świetlicy szkolnej. Odbywały się tam scenki sytuacyjne, czytano fragmenty książek autorstwa Kazimierza Szymeczko, rozwiązywano rebusy i łamigłówki. Po krótkiej pogadance z zaproszonymi gośćmi, uczniowie pod opieką wychowawców wykonywali w klasach powierzone zadania – zakładki do książek, strony tytułowe ulubionych utworów, kwiaty. Podsumowanie konkursu (prezentacja prac i ocena jury) odbyło się na sali gimnastycznej. Pierwsze miejsce otrzymała klasa VI a, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy pamiątkowe. Następnie wysłuchano piosenek i zaprezentowano program artystyczny. Samorząd Uczniowski wręczył dyrekcji bukiety kwiatów, a nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali kartki okolicznościowe, wykonane pod kierunkiem nauczycieli świetlicy szkolnej i biblioteki.

L. Pińkowska