Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Jak co roku była okazja, aby przypomnieć uczniom o znaczeniu czytelnictwa w życiu człowieka. Służyły temu wyeksponowane na korytarzu przy bibliotece szkolnej hasła: „Książka to przyjaciel, który pomaga zrozumieć świat”, „Książka zachęca do marzeń, otwiera drzwi do świata wyobraźni”. Mamy nadzieję, że każdy na swój sposób zrozumie przesłanie tych haseł, świadomie i chętnie będzie sięgał po teksty literackie.
Propagując ideę czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, Samorząd Uczniowski naszej szkoły dodatkowo przeprowadził w październiku dwie akcje. Pierwsza została nazwana „Czytanie na dywanie- wyciszanie korytarzy”. Przez kolejne środy miesiąca na przerwach śródlekcyjnych uczniowie mogli skorzystać i poczytać pod opieką nauczycieli i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy włączyli się  do pełnienia dyżurów. Druga akcja przeprowadzona została pod hasłem „Książka za książkę”. Polegała na wymianie książek przyniesionych z domu na inne, które dostarczyli koledzy - chętni do skorzystania z oferty.
Mamy nadzieję, że akcje zaowocują rozwojem postaw czytelniczych.

Komentowanie niedostępne