Konkurs recytacji wierszy o Kujawach

Konkurs recytacji wierszy o KujawachTu mieszkam, tu jest mój dom – pod takim hasłem 15 listopada 2013 roku odbył się konkurs recytacji wierszy o Kujawach. Organizatorami przedsięwzięcia były klasy II b i III b pod kierunkiem wychowawców p. Ewy Kurant, p. Marii Trząsalskiej oraz logopedy p. Magdaleny Ziółkowskiej. Przedstawiciele klas I - III prezentowali teksty poetyckie o Kujawach. Zgromadzeni oglądali prezentację multimedialną związaną z występami lokalnego zespołu folklorystycznego Dzieci Kujaw. Spotkanie wzbogacone zostało występem uczniów klasy II b, którzy w przepięknych strojach kujawskich wykonali piosenkę o Wiśle. Jury w składzie: p. Anita Gierszewska, p. Elżbieta Izydorkiewicz i p. Elżbieta Chybcińska oceniało recytację wykonawców. W kategorii klas I najlepsi okazali się: Maja Sudomir ( I miejsce), Ksenia Kwiatkowska ( II miejsce), Filip Biesiadziński ( III miejsce). Zwycięzcami w klasach II zostali: Nicola Kozłowska ( I miejsce), Julia Rzadkowolska ( II miejsce),  i Agnieszka Kottas ( III miejsce). Laureaci klas III to: Dominika Usorowska ( I miejsce), Sandra Pawlak (II miejsce) i Wojciech Chybciński (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Gałka, Julia Seroczyńska, Dominik Lewandowski, Miłosz Kruszyński, Justyna Henke, Alicja Czarniak, Oliwia Kobus, Natalia Próchnicka, Konrad Szarecki i Sylwester Woźniak. Na zakończenie Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska wręczyła nagrody książkowe, dyplomy pamiątkowe i wyróżnienia. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie uroczystości oraz serdecznie gratulujemy laureatom.

Komentowanie niedostępne