Mikołajkowe zmagania z matematyką

„Zawsze bądź wśród nas,
Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz…”

Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy imieniny Mikołaja, tradycję rozpowszechnioną w Polsce od XVIII wieku. W tym roku 6 grudnia odbyły się potyczki matematyczne. W spotkaniu na sali gimnastycznej, oprócz zaproszonych gości – podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Brzeziu wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Na wstępie rozmawiano ze Świętym Mikołajem przez telefon. Nie mógł przybyć osobiście na początek spotkania, gdyż nastąpiła awaria sań. W sekretariacie zostawił wiadomość – zadania i konkursy. W zmaganiach wzięli udział goście oraz uczniowie poszczególnych klas. Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska, panie Elżbieta Izydorkiewicz i Agnieszka Henke oceniała poszczególne konkurencje, zaś imprezę prowadziła pani Barbara Kosmalska. Rozwiązywanie zadań przy stolikach, określanie nazw figur znajdujących się na choince, pakowanie pudełek na prezenty to tylko nieliczne atrakcje, które czekały na uczestników zmagań. Ponadto przeprowadzono quiz wiedzy o Świętym Mikołaju oraz ozdabiano prezenty wstążką, obliczając, ile jej potrzeba do zapakowania prezentów. Uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy pamiątkowe. Całość imprezy uświetniła wizyta Mikołaja, który spóźnił się i przybył na zakończenie imprezy, rozdając wszystkim słodkie upominki i zapraszając do wspólnej zabawy.
Uczniowie klas I - III także uczestniczyli w apelu o tematyce bożonarodzeniowej. Najmłodszych również odwiedził Mikołaj, który obdarował ich słodkimi upominkami.
W tym dniu nie zabrakło uśmiechu dzieci, radości i śpiewu piosenek. Uwagę zwracała oryginalna dekoracja. Mimo zimowej aury, która pojawiła się za oknem przybyłym dopisały doskonałe humory.

Komentowanie niedostępne