ROK SZKOŁY W RUCHU

Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim zgłosiła swój udział w akcji ,,Ćwiczyć każdy może". Okazuje się, że nasi uczniowie mają wiele pomysłów na aktywne spędzanie czasu wolnego. Z inicjatywy pedagoga szkolnego na każdej dużej przerwie międzylekcyjnej organizowane są na korytarzu zajęcia ruchowe, np.: zabawy z chustą animacyjną, skoki na skakance, kręgle, dzień walki z głodem. Chętnych do zabawy nie brakuje.
Największe emocje udzieliły się uczniom i nauczycielom podczas turnieju w przeciąganiu liny. Co zrobić żeby wynik był jak najlepszy ?
Uczniowie wymyślili kilka patentów, żeby wygrać: sposób trzymania liny, czy buty mieć na nogach, czy nie, nawet bandażowali ręce.
Wśród klas czwartych najlepsza okazała się klasa IV c, wśród piątych V c, a wśród szóstych VI a.
001

002

003

W szkole zarówno przerwy, jak i lekcje wychowania fizycznego promują zdrowy styl życia. Uczestniczymy we wszystkich zawodach, turniejach na terenie gminy Brześć Kujawski, jak i w powiecie włocławskim zajmując czołowe lokaty.

Ostatnio wspaniale bawiliśmy się na turnieju charytatywnym zorganizowanym przez ,, Orlen” zajmując I miejsce, (galeria zdjęć), w otwarciu stadionu w Brześciu Kujawskim osiągając I miejsce.

Komentowanie niedostępne