Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 1

Kontynuując „Spotkania z książką i kredką”, dnia 21.01.2014 i 27.01.2014 roku gościliśmy w szkole grupę pięciolatków oraz najstarszych przedszkolaków- przyszłych uczniów klas pierwszych.
Zajęcia o charakterze czytelniczo- plastycznym przygotowane zostały i przeprowadzone we współpracy nauczyciela bibliotekarza i świetlicy szkolnej (p.  Elżbietę Izydorkiewicz i p. Małgorzatę Domagalską). Celem spotkania, poza możliwością poznania środowiska szkolnego, w którym dzieciom wkrótce przyjdzie się znaleźć, było przybliżenie tradycji zabawy karnawałowej.
Dużą rolę odegrała grupa uczennic klasy 5a (Wiktoria Borkowska, Nina Gołębiowska, Klaudia Góralska, Natalia Konicka, Natalia Niżyńska, Dominika Pasińska, Wiktoria Szczupakowska, Oliwia Trąd, Natalia Woźniak, Adrianna Wysocka) przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza. Dziewczęta zaprezentowały własnoręcznie wykonane rysunki postaci bajkowych, nawiązując do tekstu wykonanej podczas zajęć piosenki pt. „Maskarada”.
Po powitaniu i zapoznaniu z celami lekcji, pani bibliotekarka odczytała dzieciom stosowną informację o Nowym Roku i karnawale z książki pt. „Skarbnica pomysłów na odświętne okazje”. Następnie przedszkolaki rozpoznawały bohaterów bajek, po czym nastąpiła konfrontacja z treścią słuchanej piosenki.
Zadaniem najmłodszych gości było własnoręczne wykonanie maski karnawałowej. Do pomocy maluchom włączyły się starsze koleżanki z klasy 5a. Kiedy maski- nieodzowny element zabawy karnawałowej- były gotowe, dzieci radośnie odtańczyły taniec w rytm płynącej muzyki, ucząc się odpowiednich zachowań podczas balu.

Komentowanie niedostępne