Stopami malowane

„Więc choć pomaluj mój świat
na żółto i na niebiesko.
Niech na niebie stanie tęcza
malowana Twoją kredką.”

Stopami malowane - pod takim hasłem 29.01. 2014 roku przeprowadzona została w świetlicy szkolnej niecodzienna lekcja sztuki. Organizatorami przedsięwzięcia były Panie Lilianna Pińkowska i Magdalena Ziółkowska. W spotkaniu uczestniczyli: Państwo Małgorzata i Dariusz Waszkiewicz, Dyrekcja Szkoły p. Danuta Kuczyńska i p. Anita Gierszewska, klasa III a z wychowawcą p. Marią Trząsalską. Zgromadzeni poznali historię codziennego życia i twórczości artystycznej p. Małgorzaty, która maluje stopami. Ponadto oglądali jej obrazy oraz mogli zadawać pytania. Przybyli zobaczyli również jak powstaje obraz malowany stopami, który artystka wykonała podczas zajęć. Kobieta od urodzenia choruje na porażenie mózgowe, a w 1998 roku rozpoczęła malować stopami. Jest stypendystką Międzynarodowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, należy do stowarzyszenia Amun, podróżuje po Polsce oraz Europie. W drugiej części spotkania uczniowie przekonali się, jak wykonać czarodziejski kapelusz na bal. Wysłuchali wiersza na temat karnawału, oglądali prezentację multimedialną, przepiękne stroje i kapelusze karnawałowe, a w zespołach wykonywali prace plastyczne. Rysowali swoje twarze, a techniką kolaż ozdabiali zaprojektowane przez siebie kapelusze. Następnie każda z grup prezentowała swoją pracę. Uczniowie otrzymali słodkie upominki i wykonali pamiątkowe zdjęcie.
Zajęcie rozbudziło zainteresowanie sztuką malarską, umożliwiło kształtowanie umiejętności plastyczno - technicznych oraz akceptację i tolerancję wobec osób niepełnosprawnych.

Komentowanie niedostępne