Spotkanie z Anetą Szczepańską

Zgodnie ze staropolskim powiedzeniem W zdrowym ciele zdrowy duch. Z pewnością wszyscy się z tym zgodzą, gdyż rozbudzanie aktywności fizycznej zapewnia zdrowie i lepsze samopoczucie. W naszej placówce podejmujemy szereg akcji związanych z ogólnopolskim przedsięwzięciem  – Rok Szkoły w Ruchu. Uczniowie ćwiczą na przerwach, odbijają piłkę na czas. 11 marca 2014 roku mieli możliwość spotkania ze sportowcem p. Anetą Szczepańską – judokiem, srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Atlancie - 1996, wielokrotną mistrzynią kraju. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia wśród uczniów. Spotkanie z wicemistrzem olimpijskim odbyło się na sali gimnastycznej. Organizatorami akcji była p. Ewa Sawińska przy współpracy p. L. Pińkowskiej. Zgromadzeni wysłuchali krótkiej historii, związanej z karierą zawodową gościa oraz oglądali odznaczenia: brązowy medal z mistrzostw świata w 1995 roku z Makuharii, srebro z Atlanty w 1996 oraz z mistrzostw Europy w Bukareszcie - 2004 rok. Obecnie Pani Aneta jest trenerką kadry Polski seniorek judo oraz  klubu MKS Olimpijczyk. Wraz z mistrzynią w naszej szkole gościły jej podopieczne – Angelika Szymańska i Wiktoria Tomczak, które osiągają ogólnopolskie sukcesy.  Goście zaprezentowali pokaz judo. Do walki przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły. Zgromadzeni nagrodzili przybyłych gości gromkimi brawami i kwiatami.

Komentowanie niedostępne