Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim

Dzień Patrona"Nauka jest jak niezmierzone morze (...)
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".

Stefan Żeromski

24 września 2014 r. o godz. 8.15 uroczyście, z pocztem sztandarowym, przeszliśmy do kościoła św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Homilię wygłosił proboszcz tej parafii ks. prałat Ireneusz Juszczyński. Po zakończeniu Mszy św. udaliśmy się pod pomnik króla Władysława Łokietka.

O godz. 10.00  odbyła się część oficjalna uroczystości, na którą przybyli zaproszeni goście: pan burmistrz Wojciech Zawidzki, ksiądz prałat Ireneusz Juszczyński, naczelnik wydziału promocji w UMiG pan Tomasz Chymkowski, Dyrekcja szkoły, Grono Pedagogiczne, rodzice. Król Władysław Łokietek przypomniał nam historię Polski z okresu panowania i zaprosił na debatę – jako najnowocześniejszą metodę nauczania.
Celem naszej debaty  było odpowiedzieć na pytanie, a w zasadzie pytanie retoryczne: "Dlaczego warto się uczyć?"
Wystąpiły dwie strony – dwa zespoły. Strona "pozytywna" miała za zadanie przedstawić zasadnicze tezy swojego stanowiska i jak najlepiej je uargumentować. Strona "negatywna" próbowała je zbijać, podważać i kontrargumentować.
Debacie przysłuchiwali się eksperci w składzie: Pan Burmistrz Wojciech Zawidzki, ksiądz prałat Ireneusz Juszczyński, pani dyrektor Danuta Kuczyńska, przewodnicząca Rady Rodziców  pani Katarzyna Kamińska. Podczas trzech rund trwała "gorąca" wymiana zdań, przeplatana piosenką na temat uczenia się. Mowę końcową w imieniu ekspertów wygłosiła Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska. Argumenty potwierdzające tezę, że warto się  uczyć w dzisiejszej debacie zwyciężyły!!!
Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV c z wychowawczynią panią Anną Sobczak i uczniowie klasy VI b z wychowawczynią panią Agnieszką Henke.

Zobacz fotorelację z przebiegu debaty

Dzień Patrona okiem fotoreportera

Komentowanie niedostępne