Dnia 18.11.2014r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia na temat „Mam pasję- szachy”. Główny cel, który został zrealizowany- to poznanie ludzi z pasją. Zaproszeni goście pan Krzysztof Rakowski i pan Paweł Rakowski przybliżyli uczniom kl. IV c zasady gry w szachy. Jako pasjonaci tej gry, ukazali jej wartości w różnych aspektach życia człowieka. Podczas partii pokazowej w sposób bardzo komunikatywny i przejrzysty zaprezentowali podstawowe umiejętności i przekazali

niezbędną wiedzę na temat szachów.
Uczniowie rozegrali partie próbne z wylosowanym przeciwnikiem szachowym. Korzystali przy tym z sugestii, rad i pomocy gości- jako znawców. Panowała miła, serdeczna atmosfera, która sprzyjała zaangażowaniu i aktywnym postawom dzieci. Uczniowie koncentrowali się, intensywnie myśleli nad kolejnymi ruchami, zadawali pytania, słuchali uwag, wykorzystywali wskazówki.
Zajęcia z udziałem zaproszonych gości rozbudziły wśród czwartoklasistów zainteresowanie grą w szachy. Uczniowie uznali, że warto mieć pasje, a życie bez zainteresowań byłoby szare, puste i nieciekawe.
Na podsumowanie młodzi uczestnicy spotkania, którzy uczyli się gry w szachy, dokonali samooceny swoich wiadomości i umiejętności.
Cieszy fakt, że w przeważającej liczbie występowały oceny (w postaci stempla) treści: super, praca na medal, wspaniale.
Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się zdobytym doświadczeniem ze swoimi koleżankami i kolegami w szkole, czy też w domu rodzinnym, przyczyniając się do upowszechniania tej pasjonującej gry jaką są szachy.

Komentowanie niedostępne