Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie
Ludzie (…) łamią chleb biblijny
C. K.Norwid

Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy… Mowa oczywiście o Wigilii – najpiękniejszym wieczorze w roku, pełnym magii, radości, spotkań z rodziną, życzeń, opłatkiem. W społeczności szkolnej tradycyjnie zorganizowana jest Wigilia Samorządowa. Tegoroczne spotkanie odbyło się 15 grudnia 2014 r. Mottem przewodnim uroczystości były słowa: Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodzi się w Tobie. Przepiękna dekoracja, wspaniała choinka, blask świec, kolędy, odświętne stroje – to wszystko tworzyło niezapomniany i podniosły nastrój. Gośćmi zaproszonymi byli: Ks. Prałat Ireneusz Juszczyński, Ks. Marek, Dyrekcja Szkoły p. Danuta Kuczyńska i p. Anita Gierszewska, pedagog szkolny p. Anna Sobczak. W Wigilii uczestniczyli też reprezentanci trójek klasowych. Przybyli obejrzeli inscenizację nawiązującą do tematyki Świąt Bożego Narodzenia, śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem. Świąteczne życzenia zgromadzonym złożyli Ks. Ireneusz  Juszczyński i Dyrektor Szkoły p. Danuta Kuczyńska.
Dziękujemy młodym aktorom, wszystkim uczestnikom oraz organizatorom Wigilii Samorządowej za zapał i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości.

Komentowanie niedostępne