Czy współczesny, multimedialny świat może zastąpić naturalne piękno tego realnego? Dlaczego młodzi ludzie tak chętnie uciekają w wirtualną przestrzeń? Najlepiej mogli się o tym przekonać uczniowie klasy Va i VIc , którzy 21 stycznia 2015 roku wraz z opiekunami p. I. Paczkowska – Mendasik i p. H. Ładzińską wyjechali do Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu przeznaczonego dla młodych widzów pod tytułem Władca wiedzy, prezentowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza. Jaką problematykę porusza sztuka? Prezentowane są w niej losy młodych osób, które zbliża wspólna, niebezpieczna przygoda. Przedstawienie prezentuje odbiorcom uniwersalne, ponadczasowe wartości. Przekonuje, że mimo postępu cywilizacji , rozwoju techniki i komunikacji nadal ważnymi aspektami powinny być: odwaga, wrażliwość, prawda, gotowość do poświęceń. Współczesny widz dzięki nietypowym, teatralnym efektom uświadamia sobie, w jaki sposób uniknąć cywilizacyjnej pułapki współczesnego świata.

Komentowanie niedostępne