W oryginalnych i nietypowych zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I d i II a z wychowawcami p.E. Misterską i p.  L. Pińkowską. 9 lutego 2015 roku odwiedziła ich  młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Starym Brześciu. Starobrzeska młodzież z klas

pierwszych, drugich, trzecich o profilu rolniczym i gastronomicznym czytała młodszym kolegom znane teksty między innymi Tuwima i Brzechwy. Ponadto zaprezentowała dzieciom inscenizację bajki dydaktycznej o kotku oraz zaprosiła ich do wspólnej zabawy.  Dzieci wzięły udział w wielu zabawach i łamigłówkach w języku polskim i angielskim. Spotkanie było okazją do integracji i wymiany doświadczeń między placówkami. Nauka poprzez zabawę z uczniami brzeskiej jedynki miała zachęcić do czytelnictwa i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Komentowanie niedostępne