W dniach 5-8 maja 2015 r. grupa uczniów z klas IV – VI wraz z opiekunem L. Pińkowską wyjechała na wycieczkę do Świnoujścia- jedynego w Polsce miasta położonego na trzech dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór. Zwiedzali Fort Gerharda – jedną z Twierdzy Świnoujście, która należy do

najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie, a od 2010 roku jest siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Widzieli też latarnię morską, odbyli rejs statkiem po Zalewie, płynęli promem oraz podróżowali kolejką turystyczną podziwiając inne zakątki uzdrowiskowego miasta. Uczestnicy wycieczki byli także w parku miniatur w Dziwnowie oraz Międzyzdrojach gdzie zwiedzili Muzeum Figur Woskowych oraz przeszli Aleją Gwiazd. Ponadto odwiedzili dwa urokliwe zakątki w Niemczech – Albeck oraz Heringsdorf w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, na wyspie Uznam. Spacerowali tam po molo, podziwiając przepiękną zabudowę i pomniki. Jedną z atrakcji na wyjeździe był pobyt w największym parku rozrywki w północnych Niemczech w okolicach Hamburga – Heide Park. Pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do domów.

Komentowanie niedostępne