Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku- 22 grudnia uczniowie, nauczyciele, panie dyrektor oraz niektórzy rodzice po raz kolejny mieli okazję przeżywać sceny z narodzenia Jezusa. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Obejrzeliśmy historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a aktorzy – uczniowie klas: 4b, 5c, 6a i 6c zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).” Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Danuty Kuczyńskiej i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.