20.01.2017r. chętni uczniowie pod opieką pani pedagog Anny Sobczak oraz pani Agnieszki Henke wybrali się się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na przedstawienie profilaktyczne „Labirynt przemocy”. Wyjazd ten odbył się w ramach realizowanych w naszej szkole działań profilaktycznych i wychowawczych.

Spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” poruszał problem znęcania się nad drugim człowiekiem. Sztuka przedstawiała historię Kuby, który stał się ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Dzięki poznaniu losów głównego bohatera uczniowie mogli dowiedzieć się, że istnieją różne sposoby na rozwiązanie takich problemów. Nauczyli się także, co robić, gdy ktoś ich poniża lub szantażuje. Mogli również uświadomić sobie, że wokół nich można znaleźć osoby, które w każdej chwili mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów.

Ten wyjazd dużo uczniów nauczył i pomógł wyciągnąć wnioski, że o przemocy trzeba mówić i nie wolno nikogo pozostawić samemu sobie. Były to naprawdę niezapomniane i pełne wrażeń chwile.