Ogólnopolski konkurs plastyczno - literacki "Na skrzydłach przyjaźni".

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł przygotowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.

Koordynatorem akcji w placówce była Pani Anna Sobczak, do konkursu plastycznego uczniowie zostali przygotowani i zgłoszeni przez nauczyciela plastyki - Panią Lidię Kanię, a do konkursu literackiego przez nauczyciela języka polskiego - Panią Beatę Stawską – Kostrzakoraz Panią Halinę Ładzińska.
Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został ich przyjacielem.
Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki, które pojawiły się na stronie organizatora 31 sierpnia 2017r.

Oto laureaci konkursu, wyłonieni spośród wielu tysięcy dzieci z całej Polski:
Karolina Gralak – klasa VII b,
Małgorzata Kwiatkowska – klasa V c,
Aleksandra Podlewska – klasa VII c,
Inga Skibińska – klasa VI c,
Jakub Sztandarowicz – klasa VI a,
Izabela Wawrzyniak – klasa VII c.
Nagrody książkowe zostaną przesłane do gminy.

Uczniom życzę dalszych sukcesów i powodzenia na kolejnych konkursach!!!