Uczennice klasy IIb gimnazjalnej: Dominika Jankowska, Paulina Wenecka, Katarzyna Roszak, Adrianna Patalon przygotowały w świetlicy szkolnej (gimnazjalnej) gazetkę tematyczną na temat „Bezpieczeństwa w Internecie”. Zamieściły na niej informacje o zasadach korzystania z Internetu, niebezpieczeństwach i konsekwencjach podawania ważnych informacji na swój temat, łatwowierności i lekkomyślności. Zwróciły również uwagę na fakt, że rodzice powinni nadzorować poczynania dzieci w sieci. Uczennice przestrzegały także przed zawieraniem znajomości przez portale społecznościowe.

W ramach tego projektu powstały plakaty przygotowane przez uczniów klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły plakaty przygotowane przez Małgorzatę Kwiatkowską z klasy Vc oraz Piotra Weneckiego z kl. III a gimnazjalnej. Uczniowie Ci zostali docenieni dyplomami i drobnymi upominkami.