Konsekwencją ruchu obiegowego Ziemi są zmiany wysokości Słońca nad horyzontem w momencie górowania. Wskutek tego, ilość ciepła dostarczonego do powierzchni Ziemi zmienia się w ciągu roku. Wysokość Słońca nad horyzontem w czasie górowania wyznacza "astronomiczne pory roku". Każda z nich charakteryzuje się cechami właściwymi dla niej. Wiosną budzi się życie, roślinność rozkwita, wracają ptaki z ciepłych krajów. Latem jest ciepło, kolorowo i wesoło. Jesień przynosi nam rdzawe pomarańcze, czerwienie i nostalgię. Zima natomiast kojarzy nam się z krótkim dniem, brakiem słońca, mrozem, ponurymi dniami i uśpieniem.
Ale… wrażliwe oko może dostrzec w zimie prawdziwe piękno. Nasi uczniowie, którzy podjęli się zadania konkursowego, polegającego na sfotografowaniu zimowego pejzażu, uwiecznili to piękno na fotografiach.

Prace można oglądać na wystawie przygotowanej w Świetlicy Szkolnej (gimnazjalnej).

Wyniki konkursu.

I miejsce: Julia Jankowska 4c i Szymon Kuczyński 4d,
II miejsce: Dominika Stawicka II c (gimnazjum) i Oliwia Trąd III a (gimnazjum),
III miejsce: Rozalia Moszczyńska III a (gimnazjum) i Bartłomiej Jankowski 6b,
Wyróżnienia: Mateusz Ochmański 4b, Katarzyna Podemska III c (gimnazjum).

fotografia laureatów konkursu