Celem konkursu było poszerzenie wiadomości uczniów o GWPK, a także zainteresowanie społeczności najbliżej nas położonym parkiem krajobrazowym.
Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego Eko Edukator organizowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Organizatorem konkursu był uczeń klasy VI c – Kacper Zakerski i uczniowie klasy VI c.
W konkursie brało udział 12 uczestników, 7 w kategorii klasy IV-V i 5 w kategorii VI-VII.
Konkurs przebiegał w formie testu wyboru. Można było uzyskać maksymalnie 22 punkty. Kryteria oceny:22-20 pkt. – I miejsce; 19-18 pkt. – II miejsce; 17-16 pkt. – III miejsce.

Wyniki:
Klasy IV-V
I miejsce: Jakub Gołębiowski kl. 4c (22pkt.), Ksenia Kwiatkowska kl. 5b (22 pkt.)
II miejsce: Roksana Woźniak kl. 4a (19 pkt.) Szymon Kuczyński kl. 4d (19 pkt.), Tomasz Żurański kl. 5a (19 pkt.)
III miejsce: Anna Mroczkowska kl. 5c (17 pkt.)

Klasy VI-VII
I miejsce – brak
II miejsce – Maja Humańska kl. VIb (18 pkt.), Karolina Trawińśka kl. VIIb (18 pkt.)
III miejsce – brak.

Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.
Komisja w składzie:p. Renata Biesiada (nauczyciel przyrody), p. Maria Nowak (nauczyciel biologii).
Na konkursie była obecna jako gość honorowy przedstawiciel GWPK p. Joanna Seklecka-Tarka.
Termin rozdania nagród podamy na e-dzienniku w najbliższym czasie.