Trzeci rok nasz szkoła uczestniczy w programie edukacji finansowej Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) przy współpracy z Oddziałem Banku Kujawsko-Dobrzyńskiego w Brześciu Kujawskim.
Pierwszym konkursem zorganizowanym w II semestrze był konkurs plastyczny Walentynka z logo SKO. Komisja składająca się z uczniów naszej placówki wyróżniła 15 prac. Opiekun przygotował nagrody i dyplomy.
Z inicjatywy p. K.Sawickiej - opiekuna SKO został zorganizowany po raz kolejny konkurs na ozdobę wielkanocną, tym razem zaproszone zostały do udziału wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Prace były wykonane różnorodnymi technikami. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Prace można było podziwiać na zorganizowanej prze opiekuna wystawie pokonkursowej w placówce banku spółdzielczego w Brześciu Kujawskim. Wpłynęło ponad 70 prac. Komisja wyróżniła i nagrodziła 26 uczestników.
Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Ziemi przez panią dyrektor banku Magdalenę Chojancką i panią dyrektor szkoły Danutę Kuczyńską Sponsorem nagród był nasz Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy oddział w Brześciu Kujawskim oraz nasze SKO - opiekun K.Sawicka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

W ramach SKO zorganizowany był całoroczny konkurs „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” zorganizowany przez SKO, który trwał od początku września do końca maja 2018r. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego wykazali się regularnością wpłat.

Tytuł „Mistrz oszczędzania" uzyskali:
Adam Smoliński kl.4c
Kornelia Nowakowska kl.Ic
Jędrzej Sawicki kl.IIIb
Dominika Jankowska kl.II gimnazjum

Z uzyskanych odsetek zostały zakupione nagrody na tegoroczne konkursy i nagrody na podsumowanie roczne. Zakupione zostały : słuchawki , pendrive, głośniki, powerbanki- zostały także przygotowane dyplomy dla 25 uczniów najczęściej wpłacających na książeczki SKO, Nasza placówka wzięła również udział w 2 ogólnopolskich konkursach SKO w SGB.
Działalność SKO będzie kontynuowana w następnym roku szkolnym.