Wakacje już dobiegły końca zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do murów naszej kochanej szkoły. 3 września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, wszyscy spotkaliśmy się na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019 r.
Uroczystość poprzedzona została wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkoły.
Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły, pani Danuta Kuczyńska, która w okolicznościowym przemówieniu powitała zebranych. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów oraz nowych uczniów. Przypomniała obecnym, że w rozpoczynającym się roku - po raz pierwszy od lat – przyjdzie nam się uczyć w ośmioklasowej szkole podstawowej, kończącej się „egzaminem ósmoklasisty”. Przy tej okazji złożyła uczniom życzenia pomyślności w nauce i satysfakcji ze zdobywania wiedzy, a nauczycielom – owocnej pracy.
Uroczystość zakończył dźwięk dzwonka, który zaprosił na spotkania z wychowawcami w salach.
Nowy rok szkolny stawia przed całą społecznością szkolną nowe wyzwania dlatego też dołożymy wszelkich starań, by stworzyć w szkole przyjazny klimat, rozwijać w naszych uczniach ducha koleżeństwa i wzajemnego szacunku, kształcić młode umysły, a w sercach rozwijać i pogłębiać uczucia patriotyczne, do czego zobowiązuje nas patron szkoły Władysław Łokietek. Pragniemy wykształcić i wychować ludzi mądrych, szlachetnych, uczciwych, „otwartych na świat, ale kochających swój dom i rodzinny kraj”.
W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom, Nauczycielom  oraz Rodzicom wielu sukcesów i satysfakcji.