Z okazji Dnia Patrona odbył się w naszej szkole uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. W tym roku obchody, ze względu na 100-lecie szkoły, zostały przesunięte na 1 października. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły.

Następnie zostały wręczone nagrody w konkursach z okazji jubileuszu 100-lecia szkoły. Był to konkurs historyczny dla dzieci i dorosłych „Mój Patron, moje miasto, moja szkoła” zorganizowany przez komitet obchodów jubileuszu. Nagrody zostały wręczone 29 września podczas głównych uroczystości. Otrzymali je:
I miejsce Igor Gorzycki i Hubert Gorzycki, I miejsce Michalina Kubajka, Marta Kwaśniak i Amelia Ujazdowska; III miejsce: Jakub Dubiniec; II miejsce: Katarzyna Roszak, Paulina Wenecka; II miejsce: Oliwia Gorzycka.
W poniedziałek 1 października pani dyrektor Danuta Kuczyńska wręczyła wyróżnienia. Otrzymali je: Andrzej Szczapiński, Dominika Jankowska i Justyna Matusiak, Kacper Kamiński i Kacper Ozóg, Wojciech Chybciński i Marcel Kiliszewski.

Moja szkoła 100 lat temu

I miejsce: Wiktor Borkowski kl. 2b, II miejsce: Tobiasz Kraczkowski kl. 5a, III miejsce: Lena Małecka kl. 2b, Wyróżnienie: Michał Kuczyński kl. 3b.
Następnie pani Izabela Paczewska-Mendasik przybliżyła uczniom stuletnie dzieje naszej „Jedynki”. Poszczególne dekady przeplatane były scenkami i występami wokalno-tanecznymi przygotowanymi przez uczniów pod opieką nauczycieli.
Po apelu dzieci udały się do klas, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców.