9 maja w naszej szkole świętowaliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klasy 4A – Gabriela Baranowska, Oliwia Borowska, Patrycja Gralak, Kamil Jankowski, Kacper Marchlewski, Gabriela Rutkowska, Zuzanna Trafna, Paulina Trawińska, Igor Zieliński i Nikodem Zieliński; klasy 4B – Jędrzej Sawicki; klasy 5D – Zofia Gębicka, Roksana Kubajka, Karol Piekarski, Julia Pińska, Julia Walo, Franciszek Wiśniewski i Agata Żurańska oraz klasy 7B – Barbara Bielicka, Oliwia Kobus, Agnieszka Kottas, Michalina Kubajka, Otylia Pawłowska, Aleksandra Urbańska i Luiza Wychowaniec.

Młodzi artyści przygotowali żywą lekcję historii, na której przypomnieli widzom, że Konstytucja 3 maja była wyrazem i wynikiem dążeń patriotów do uratowania niepodległości Polski. Świadczyła o głębokim patriotyzmie i szczerej chęci walki o zachowanie niezależności państwowej. Choć połowiczna w kwestiach społecznych, stanowiła wielki krok naprzód w dziele reformy Polski.