W dniu 12 maja 2019 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XXXVIII Plenerze Malarskim z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku pt. "Stary Rynek" zorganizowanym przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

A były to następujące osoby:

• Oliwia Gorzycka;
  • Oliwia Kobus;
  • Lidia Krygier;
  • Małgorzata Leszczyńska;
  • Julia Majewska.

Do udziału w konkursie szkoła została zgłoszona przez opiekuna Panią Lidię Kanię.
Uczennice wykonały prace konkursowe w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. W trakcie trwania pleneru został on przeniesiony do budynku muzeum.

W dniu 1 czerwca 2019 r. w gmachu muzeum odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Miło mi poinformować, że Oliwia Kobus z klasy VII c zajęła III miejsce w grupie wiekowej klas VII, VIII i III oddziałów gimnazjalnych, co jest dla naszej szkoły ogromnym sukcesem. Jej praca została wykonana węglem i odznaczała się wysokimi walorami artystycznymi.

Oliwii składam serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów plastycznych.