Weronika Lewandowska z klasy 3A (oddział gimnazjalny) otrzymała wyróżnienie za prezentację multimedialną, którą przygotowała na Festiwal Historyczny „Tradycja i Pamięć”. Tegoroczna – V edycja festiwalu – upłynęła pod hasłem „II Rzeczpospolita. Od powstania do upadku”.

Festiwal ma charakter konkursu obejmującego swoim zasięgiem województwo kujawsko – pomorskie i łódzkie. Jego celem jest popularyzacja historii wśród młodzieży. Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „Tradycja i Pamięć”. Honorowy patronat nad festiwalem objęli Kosma Złotowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego, Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Weronika przygotowała prezentację multimedialną na temat „Największe bitwy kampanii wrześniowej i ich znaczenie dla przebiegu wojny”. Oprócz Weroniki prezentacje na festiwal przygotowali Izabela Wawrzyniak (8C), Hubert Gorzycki, Wiktoria Kędzierska i Kaja Szymańska (wszyscy z klasy 3A – oddział gimnazjalny) oraz Dominika Stawicka (3C – oddział gimnazjalny).
Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!