rejonowym etapie XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem olimpiady był odział Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku w ramach projektu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Konkurs odbył się we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku.

W zmaganiach udział wzięło 18 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zadaniem wszystkich uczestników było rozwiązanie testu pisemnego składającego się z 20 pytań dotyczących roli witamin, prawidłowego odżywiania i cholesterolu, promocji zdrowego stylu życia z elementami profilaktyki HIV/AIDS.

Podczas ogłoszenia wyników, komisja konkursowa jednoznacznie stwierdziła, iż test był bardzo trudny i wymagał ogromnej wiedzy. Pomimo tego nasza reprezentantka uzyskała bardzo dobry wynik 14 punktów na 20 możliwych, co ostatecznie zagwarantowało Małgorzacie IV miejsce spośród uczniów szkół podstawowych. Gratulujemy naszej uczennicy osiągniętego wyniku i liczymy na kolejne sukcesy z dziedziny promocji zdrowia.