logo fundacji Anwil

Dziesięć inicjatyw sfinansuje Fundacja ANWIL w ramach piątej edycji programu „Uczę się z ANWILEM”. Wśród beneficjentów znalazła się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brześciu Kujawskim.

Projekt przewiduje realizację zajęć pozalekcyjnych z matematyki, uzupełniających wiedzę zdobywaną podczas zajęć szkolnych. W ramach zadania zakupione zostaną materiały wyposażeniowe do kącika matematycznego. Ponadto przeprowadzone zostaną warsztaty „Nauka matematyki przez gry i zabawy”, a także gry matematyczno – strategiczne „Metropoly”, polegające na budowie własnego miasta, czy budowie szkieletów brył. Wśród zadań, jakie stoją przed uczniami będzie m.in. wykonanie przestrzennej makiety szkoły. Uczestnikami projektu będą wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 uczęszczający do klasy VIII.

Program z pewnością umożliwi pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych.