Szanowni Państwo,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19zostają wprowadzone zmiany w organizacji nauki w szkole po feriach:

1. W okresie od 18 do 31 stycznia 2021r. nauka w klasach I-III oraz klasie specjalnej będzie odbywała się stacjonarnie zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS w ścisłym reżimie sanitarnym.
  2. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z wcześniejszym planem od godz. 8.50, czas zakończenia zajęć nie ulegnie zmianie. Zajęcia będą trwały 45 minut.
  3. Zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej (logopedia, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, wyrównawcze rozpoczynają się o godz. 8.00. W zawiązku z tym uczniowie dojeżdżający do placówki autobusami szkolnymi przyjeżdżają do szkoły na godz. 8.00.
  4. Wejście do szkoły:
    • klasy I i II wchodzą do szkoły wejściem głównym,
    • klasy III wejściem od strony gabinetu stomatologicznego.
  5. Świetlica szkolna dla uczniów z klas I-III i klasy specjalnej funkcjonuje codziennie w godzinach od 7.00 - 16.00.
  6. Szkolna stołówka pracuje bez zmian, zgodnie z nowymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS w ścisłym reżimie sanitarnym.
  7. Do 31 stycznia 2021r, uczniowie klas IV-VIII pracują z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość za pomocą aplikacji MS Teams, zgodnie zasadami zdalnego nauczania.

Dla uczniów klas IV - VIII, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawność lub z powodu innych ważnych przyczyn nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu szkoła organizuje zajęcia zdalne w szkole, z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole.Proszę w tej sprawie rodziców o kontakt z wychowawcą.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa zwracam się z prośbą do wszystkich uczniów klas I – III oraz kla sy specjalnej i rodziców o ścisłe przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, w tym:

• zaopatrzenie dzieci w indywidualną osłonę nosa i ust, do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły - wejście do szkoły, szatnia, korytarze, świetlica oraz w przestrzeni publicznej - droga do szkoły, autobusy szkolne – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
  • przestrzeganie zasad higieny: częste mycie rąk, zaraz po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyćręce, w czasie pobytu w szkole często myć ręce.
  • ochronę podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
  • zachowywanie dystansu podczas zajęć lekcyjnych, przerwy międzylekcyjnej, w świetlicy szkolnej,
  • przestrzegania dzieci, że każde z nich posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Dzieci nie powinny wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Uczniów klas IV – VIII obowiązują nadal Zasady Zdalnego Nauczania obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim od 9 listopada 2020 r.
Dla uczniów klasy VIII będą prowadzone w szkole konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. Proszę o pisemną deklarację rodziców o uczestniczeniu dziecka w ww. konsultacjach do wychowawcy klasy.

Proszę na bieżąco śledzić wpisy w e-dzienniku, dopilnować, aby uczniowie klas IV – VIII według planu (lub w uzgodnieniu z nauczycielami) byli obecni na wirtualnych zajęciach.

Rodziców uczniów z klas I-III, którym szkoła użyczyła sprzęt do nauki zdalnej proszę o jego zwrot do sekretariatu szkoły w terminie do 22 stycznia 2021 r.
Wszyscy pracownicy szkoły pozostają do Państwa dyspozycji. Preferowaną formą kontaktu jest dziennik elektroniczny.

Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości.

Danuta Kuczyńska Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim