3 czerwca 2015r. uczniowie klasy IIa i Ib wraz z p. Wasierzyńską, Sawicką i Bartczak udali się na wycieczkę do pobliskiego nadleśnictwa w Włocławku. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych edukacyjnych zajęciach przyrodniczych przygotowanych przez ośrodek edukacyjny nadleśnictwa.

Pani Joanna z nadleśnictwa tłumaczyła nam jak odczytuje się wiek drzewa na podstawie  pierścieni na pniu. Następnie zobaczyliśmy pułapkę na ćmy, które niszczą lasy. Opowiadała jak należy przeciwdziałać tym szkodnikom oraz o zwyczajach zwierząt, pokazywała nam paśniki i karmniki.
Następnie pojechaliśmy w głąb lasu na Łubę , gdzie czekała na nas niespodzianka….. ognisko z kiełbasami!!!!! przygotowane przez naszych rodziców, którzy pojechali tam drugim autokarem. Na wspólnej biesiadzie były mamy, tatusiowie, rodzeństwo,  a nawet dziadkowie. Graliśmy w piłkę, wspólnie bawiliśmy się- dzięki naszym paniom i opiekunom hucznie świętowaliśmy Dzień Dziecka.
Szkoda, że nie mogliśmy zostać tam dużej.