1 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas młodszych. Warunkiem uczestnictwa była indywidualna recytacja wybranego wiersza Juliana Tuwima. Do konkursu wytypowano po jednym uczestniku z każdej klasy- razem 11 uczniów.
Projekt ten to okazja do wypromowania

wierszy Juliana Tuwima wśród uczniów oraz oswajanie z poezją i rozwijanie umiejętności recytatorskich.  Uczestnicy konkursu w przygotowanych kostiumach zaprezentowali zebranej publiczności wybrany wcześniej utwór operując nie tylko słowem, ale również gestem i rekwizytami. Jury w składzie pani dyrektor Danuta Kuczyńska, pani Agata Kubajka- dyrektor BCK oraz pani Małgorzata Domagalska- nauczyciel naszej świetlicy- swej ocenie poddało: pamięciowe opanowania tekstu, interpretację utworu, poprawną dykcję i wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny.
Młodym wykonawcom nie przeszkodziła żadna trema! Każdy z nich zachwycał niepowtarzalną kreacją i naturalnym wdziękiem, które wywoływały gromkie brawa i uśmiechy na twarzach wszystkich oglądających. Choć jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, udało się wyłonić laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a zwycięzcy dodatkowo książeczki.
Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy im wielu sukcesów. Gorące podziękowania kierujemy do organizatorek konkursu pań: Romualdy Pietrzak, Ewy Bartczak i Sylwii Konarskiej oraz wszystkich nauczycieli przygotowujących uczestników. Na szczególną wzmiankę zasługuje również występ uczniów klasy specjalnej- który to wzbogacił repertuar konkursu.

Wyniki konkursu:
Michał Mendasik kl. Ib