9 maja 2016r. z inicjatywy pani Agnieszki Kaczmarek uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Torunia.
W „Cudowną podróż” dzieci udały się odwiedzając Planetarium. W trakcie seansu przedstawione były podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Nasi wycieczkowicze udali się także w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Mogli również podziwiać, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu, a także Słońce jako jedna z gwiazd.
Kolejnym przystankiem była wizyta w Toruńskim Muzeum Piernika. Nasi uczniowie poznali tajemny przepis na toruńskie pierniki, a następnie samodzielnie przygotowały ciasto i wypiekali pierniki w wybranym przez siebie kształcie. Warsztatom towarzyszyła prezentacja, konkurs oraz poczęstunek toruńskimi pierniczkami. Dzieci otrzymały na pamiątkę zrobiony własnoręcznie piernik ozdobny oraz certyfikat. Dodatkowo poznały świat maszyn piernikarskich z początków wieku XX.
Ostatnim punktem wspaniałej wyprawy był szał zakupów w sklepie z pamiątkami.
Serdeczne podziękowania ślemy w stronę pani Ewy Kurant i pani Ewy Barczak oraz rodziców uczniów, dzięki którym ta wspaniała podróż mogła się odbyć.