15 czerwca 2016r dzięki naszym wychowawczyniom K.Sawickiej i J.Wasierzyńskiej byliśmy na wspaniałej wycieczce. Pierwszym punktem naszej wyprawy był przejazd kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina. Po wspaniałej podróży mogliśmy zwiedzić muzeum, w którym dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie codzienne mieszkających tam ludzi. Poznaliśmy obyczaje dawnych osadników. Widzieliśmy urządzenia z tamtych czasów, szczątki zmarłych, miniaturę dawnej osady, wykopaliska oraz obrazy przedstawiające życie tych ludzi. Na koniec tej historycznej wyprawy kupiliśmy sobie pamiątki: łuki, miecze, bransoletki oraz naszyjniki. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Park Dinozaurów w Rogowie. Po zjedzeniu obiadku czekał na Nas pan przewodnik, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o życiu dinozaurów. Na koniec naszej wyprawy czekała na Nas niespodzianka „Mały park linowy” oraz plac zabaw. Pełen wrażeń dzień zakończony został lekcją tematyczną „Mapa parku dinozaurów”- efekt naszych działań można podziwiać na korytarzu szkolnym.
Serdeczne podziękowania ślemy w stronę pani M.Domagalskiej oraz naszych babć i mam, dzięki którym udała się ta wspaniała, niezapomniana wyprawa.