Klasy młodsze w tym roku szkolnym przystąpiły do tej wspaniałej międzynarodowej inicjatywy. Samorząd uczniowski zorganizował Misiowe Pogotowie, które odwiedziło każdą klasę po kolei. Były misiowe piosenki, wierszyki. Każdy w zamian za swoje zaangażowanie uzyskał honorowy tytuł Przyjaciela Pluszowego Misia oraz upominek.
Głównym celem popularyzacji w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To właśnie on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.