21 i 22 lutego nauczyciele klas młodszych mieli okazje uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych swoich koleżanek. Pierwsze zajęcia odbyły się w klasie Ia- poprowadzone zostały przez panią Joannę Wasierzyńską. Tematem przewodnim był

Kosmos. Pani Joanna pracuje opierając swoje nauczanie na ocenianiu kształtującym. Można u niej na lekcji zobaczyć wiele wspaniałych pomocy takich jak: zeszyty okej, lifebooki, cichaczki, łyżeczki i inne. Dzięki tym wielu różnorodnym pomocom uczniowie wspaniale potrafią się oceniać.
Ocenianie kształtujące polega na pozyskiwaniu przez nauczyciela i ucznia w trakcie nauczania informacji, które pozwolą rozpoznać, jak przebiega proces uczenia się, aby:
• nauczyciel modyfikował dalsze nauczanie,
• uczeń otrzymywał informację zwrotną pomagającą mu się uczyć.

Sześciolatki podczas zajęć uczą się, ale i wspaniale się bawią, co na pewno jest bardzo zauważalne.
Na drugich poprowadzonych zajęciach logopedycznych uczeń z klasy II utrwalał prawidłową artykulację głosek szeregu szumiącego i syczącego w wyrazach. Zajęcia otwarte dla zespołu nauczycieli poprowadziła Pani Magdalen Ziółkowska. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń artykulacyjnych, następnie chłopiec przypomniały sobie zasady poprawnej wymowy głosek – sz, i s. Potem odbyły się ćwiczenia słuchu fonemowego Nauczycielka przygotowała dla chłopca bajkę logopedyczną. Następnie uczeń grał z nauczycielem w grę logopedyczną. Za każde wykonane zadanie chłopiec otrzymywał w nagrodę stempelek. W części podsumowującej nauczyciel wraz z uczniem ocenił, czy zrealizowali cel zajęć. Chłopiec otrzymał przygotowaną wcześniej przez nauczyciela nagrodę. Nauczycielka wykorzystała do zajęć różnorodne pomoce dydaktyczne.Zaproponowana przez panią Magdę– pedagogika zabawy zwiększa atrakcyjność zajęć oraz zainteresowanie ze strony wychowanka.
Dziecko w wieku wczesnoszkolnym bowiem pragnie się bawić, a o tym, że bawiąc się – uczy – wie każdy nauczyciel.

Zajęcia, w których miałam okazję uczestniczyć wraz z innymi nauczycielami, były bardzo ciekawe, zrealizowane z pasją, jaką powinien mieć każdy nauczyciel. Serdeczne podziękowania ślemy w stronę pań, które wraz z dziećmi zaprosiły nas na swoje lekcje.