6 marca kl.IIIb wraz z wychowawcą miała okazję uczestniczyć w krótkim kursie pierwszej pomocy poprowadzonym przez panią Magdalenę Ziółkowską.
Uczniowie klasy IIIb uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, zaczynając

od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Ćwiczyły również na manekinach, które otrzymaliśmy od WOŚP.

Zajęcia poprowadzone przez panią Ziółkowską są w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Taka forma zajęć cieszyła się dużym zainteresowaniem moich uczniów. Uczestnicy szkolenia bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzieci potrafiły wykazać się zdobytą wiedzą i zastosować ją w praktyce.

„Program WOŚP RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Serdeczne podziękowania ślemy w stronę pani Magdaleny Ziółkowskiej- koordynatora akcji na teranie naszej placówki.