„Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”
Glen Diman

Na przełomie listopada i grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się po raz pierwszy Szkolny Turniej Warcabowy wśród uczniów klas I-III.
Czas spędzony podczas turnieju był okazją do nawiązania nowych przyjaźni, uczył twórczego myślenia, a także rozwijał umiejętności przestrzegania zasad i reguł. Każda rozgrywka dostarczała uczestnikom wielu emocji. Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podchodzili do kolejnych partii. Wykonanie następnych ruchów było decyzją wcześniej przemyślaną i analizowaną. Wszyscy potrafili przyjąć zarówno zwycięstwo, jak i porażkę.

Oto wyniki Pierwszego Szkolnego Turnieju Gry w Warcaby w kategorii klas 1-3:

• I miejsce: Michał Kuczyński – uczeń klasy IIIb
  • II miejsce: Witold Kaźmierski – uczeń klasy Ib oraz Oktawian Wychowaniec – uczeń klasy IIIa
  • III miejsce: Marcel Andrzejak – uczeń klasy IIIa

Turniej zorganizowały: Małgorzata Pawikowska, Zyta Zdrojewska oraz Klaudia Pawikowska.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych rozgrywek, które odbędą się już w przyszłym semestrze.