„Dziś dla babci słońce mamy
i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa
i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka to ważna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły. W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 01 lutego 2019 r.

Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zawitają w murach naszej szkoły. Na uroczystość bardzo licznie przybyli Babcie, Dziadkowie i rodzice uczniów.

Na początku imprezy Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska serdecznie powitała gości i podkreśliła ich ważną rolę w życiu każdego dziecka i rodziny. Następnie w wyjątkowej atmosferze, wnuczęta zabawiały najbliższych.

Mali artyści z klasy IIIa i IIIb pod czujną opieką wychowawczyń - Pani Małgorzaty Pawłowskiej oraz Pani Joanny Wasierzyńskiej prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali wiersze, piosenki oraz tańce, natomiast dzieci z klasy IIIb przygotowali przedstawienie pt.”Mały Książe” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Dumni Dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a Ci, odważnie i bez tremy, reprezentowali swoje umiejętności.

Ukochanym Babciom i Dziadkom występujące dzieci dziękowały za cierpliwość, opiekę, za ogromną bezwarunkową miłość i czas, jaki im poświęcają. Z ust dzieci popłynęły życzenia zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

Na zakończenie uczniowie zaśpiewali kochanym Babciom i Dziadkom „Sto lat”, po czym udali się na poczęstunek do klas, o który zatroszczyły się wspaniałe mamy. Dzieci wręczyły wcześniej przygotowane laurki i upominki, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.