efs logo

logo fundacji Anwil dla Włocławka

Projekt obejmuje między innymi takie działania jak zbiórka makulatury, zużytych baterii, plastikowych nakrętek. Ponadto dzieci będą miały możliwość obserwacji

drzew rosnących w ogrodzie szkolnym -dzieci posadzą i będą pielęgnować nowo zasadzone drzewa, tym samym szkolny ogród zostanie wzbogacony o nowe gatunki roślin. Projekt obejmuje także naukę między innymi o tematyce: skąd bierze się woda w kranie - laboratorium pod chmurką, systematyczne dokarmianie ptaków, jakie drzewo iglaste gubi swoje igły, wpływ powietrza na spalanie – zabawa badawcza, czyste powietrze wokół nas - wycieczka po okolicy.

W ramach programu zostanie doposażona pracownia przyrodnicza, która zapewni uczniom wygodną i twórczą pracę z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych. Prowadząc edukację przyrodniczą i ekologiczną należy głównie pamiętać, że nie może ona obejmować tylko kształcenia, czyli przekazywania wiedzy, ale również wychowanie, czyli kształtowanie postawy proekologicznej.

W ramach projektu zakupione zostaną pomoce naukowe w postaci:

- lekcjoteka przyrody programy multimedialne do pracowni przyrodniczych, - mikroskop elektroniczny 1 szt., cena 269,91 zł.
- mikroskop delta 300 – 11 szt., cena 4.553,01 zł.
- mini mikroskop – zestaw podstawowy – 1 szt., cena 134,91 zł.
- zakup nagród i upominków na konkurs o tematyce przyrodniczej 1.459,16 zł.
- rośliny do ogrodu 1.000,00 zł.
- mikroskop elektroniczny 1szt., 1.079,91 zł.
- przygotowanie zdrowego śniadania 678,20 zł.

Przyznany grant 9.175,10 zł.