efs logo

UE EFS rgb 1

Gmina Brześć Kujawski od 2019 r. realizuje projekt: Klub Młodzieżowy „Zielona wyspa”. Są to zajęcia sportowo – rekreacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,

którego grantobiorcą jest Gmina Brześć Kujawski.

Głównym celem działalności Klubu jest przygotowanie dzieci do samodzielnego życia, między innymi poprzez nabywanie umiejętności społecznych, niezbędnych w dorosłym życiu oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własne czyny bez powodowania ograniczeń emocjonalnych i społecznych. Zajęcia wzmacniają poczucie własnej wartości i dostarczają pozytywnych wzorców zachowań, a także zapewniają bezpieczne formy spędzania czasu wolnego, rozwój talentów i zainteresowań. Ponadto doskonalą umiejętność uczenia się, świadomość i ekspresję kulturalną.

Dnia 28 marca 2019 r. podczas zebrania z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęła się akcja promująca projekt: Klub Młodzieżowy „Zielona Wyspa". Rodzice otrzymali ulotki oraz zapoznali się z plakatami informacyjnymi.

W kwietniu przeprowadzono rekrutację, która wyłoniła 16 uczestników projektu oraz 4 osoby z ich otoczenia.

Do projektu Klub Młodzieżowy „Zielona Wyspa" przystąpiło 20 dzieci z terenu gminy Brześć Kujawski. Biorą one udział w zajęciach z psychologiem, logopedą, zajęciach z zakresu sensoryki, rekreacyjno – sportowych,  artystycznych i rękodzieła.  W ramach klubu młodzieżowego otrzymują także wsparcie w nauce.
Zajęcia odbywają się po  lekcjach, będą także prowadzone podczas wakacji.

Uwieńczeniem projektu jest zorganizowanie w sezonie wakacyjnym wyjazdu na Zieloną Szkołę w Bory Tucholskie dla całej grupy oraz konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników.