W miniony weekend, w ramach powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, po raz pierwszy w Brześciu Kujawskim odbył się Bieg Niepodległości na dystansie 5 km, któremu towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży.

Młodzi biegacze rywalizowali ze sobą na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w 4 kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali unikatowe, odlewane medale i kupony na posiłek, a na najlepszych w swoich kategoriach czekały pamiątkowe puchary.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Adam Farkowski kl. II a
Kacper Czerwiński kl. IV c – zajął III miejsce w biegu na 60 m;
Julia Jankowska kl. IV c – zajęła III miejsce w biegu na 60 m;
Adam Smoliński kl. IV c;
Maja Czerwińska kl. IV c;
Jakub Gołębiowski kl. IV c;
Hubert Morawski;
Igor Gorzycki kl. V b;
Marcin Małkowski kl. V b;
Wiktoria Borkowska zajęła II miejsce w biegu na 1200 m.

Zawodnikom kibicowały całe rodziny, które przybyły uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Zawody sprawnie przeprowadziły nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1
w Brześciu Kujawskim p. Anna Sobczak i p. Jolanta Wojciechowska. W głównym biegu na 5 km. biegł nauczyciel naszej szkoły p. Bartosz Gralewski.

Gratulujemy zawodnikom!!!

Galeria - kliknij zdjęcie poniżej