Jak co roku nasza szkoła brała udział w XI Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie – Oddział w Przysieku.

Cele konkursu to:
• Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych.
• Pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych.
• Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.
• Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży,
• Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.
• Popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów i efektów pracy nauczycieli.

Szopkę Bożonarodzeniową przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod kierunkiem p. M. Kruszczyńskiej i p. J. Dulskiej.
Podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów, odbyło się 16 grudnia 2017 roku podczas Jarmarku Adwentowego w Przysieku koło Torunia.

Nasze szopki bożonarodzenioniowe