W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniach 21 i 22 grudnia 2017 roku w naszej szkole, jak co roku, zostały pokazane jasełka bożonarodzeniowe.
Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie z klasy VB i VD przygotowani przez p. B. Stawską – Kostrzak i p. M. Kruszczyńską. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia wszyscy zostali przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Tłem wydarzeń były: ogród Eden, w którym Pan Bóg powołał do życia pierwszych ludzi, dom Marii, gdzie anioł Gabriel zwiastował Jej narodzenie Syna, Pałac Heroda, miasto Betlejem oraz nędzna szopa jako miejsce narodzin Jezusa.

Całe przedstawienie składało się ze scen sytuacyjnych odegranych w kilku odsłonach: 1-stworzenie ludzi i grzech pierworodny, 2- zwiastowanie 3 –szukanie noclegu przez Maryję i Józefa oraz objawienie się anioła pasterzom 4-spotkanie w pałacu Heroda z Żołnierzami Rzymskimi i Trzema Królami, 5-oddanie hołdu Jezusowi leżącemu w stajence przez pasterzy, anioły, Trzech Króli, a także przedstawicieli z różnych stron świata i współczesne dzieci.
Fabuła przepleciona została kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez solistki z klasy trzeciej gimnazjum przygotowane przez ks. K. Włodarczyka. Efekt sceniczny także potęgowała muzyka, zapowiadająca atmosferę tajemniczości i niezwykłości. Również niezwykła sceneria oraz dekoracje wprowadziły widzów w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Sztuka „Bóg dał swego Syna” zaprezentowana przez naszych aktorów spotkała się z uznaniem ze strony Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, Rodziców i całej społeczności szkolnej. Uczniowie byli bardzo dumni słysząc wiele pochwał pod swoim adresem.
Na zakończenie Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne - wiary, nadziei, miłości, pokoju, jak i zwykłego uśmiechu, który powoduje przemianę w innych i w nas samych… „ (…) bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”!