W ten weekend uczniowie naszej szkoły kwestowali w markecie Biedronka. Była to zbiórka zorganizowana przez fundację"Dziewczynka z zapałkami". Zbieraliśmy fundusze na kolonie, obiady, pomoc ludziom potrzebującym. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim stali z puszkami przy kasach i między innym pomagali pakować sprawunki. Był też wystawiony kosz, do którego można było wrzucać produktu o długim terminie ważności. Dziękujemy mieszkańcom Brześcia za dobre serce. Akcja skończyła się 17.11.2018 r. o godzinie 19.00. Produkty z kosza zostały przekazane szkole. Zostaną z nich utworzone paczki, które trafią do potrzebujących.

Uczniowie, którzy poświęcili swój czas, aby wziąć udział w tej akcji to: Magdalena Gawrysiak III a gimnazjalna, Gabriela Wojtyra 8c, Gabriela Sikora 8c, Karolina Balcerak 8c, Paulina Wenecka IIIb gimnazjalna, Katarzyna Roszak III b gimnazjalna, Maja Furmankiewicz IIIc gimnazjalna, Nina Nowakowska III c gimnazjalna, Natalia Próchnicka 8a, Patrycja Baranowska 8a, Michalina Kruszyńska 8b, Wiktoria Witkowska 8b, Nadia Lewandowska 8b, Dominika Usorowska 8b, Natalia Calińska 8b, Zuzanna Suwalska 8b, Karolina Gralak 8b, Kulia Kędzierska 8b, Karolina Trawińska 8b, Oliwia Adamska 8b, Kamil Kaczorowski IIIa gimnazjalna, Albert Nowak IIIa gimnazjalna, Kaja Szymańska IIIa gimnazjalna, Sara BołkaIIIa gimnazjalna, Wioleta WujkiewiczIIIb gimnazjalna, Justyna Matusiak IIIb gimnazjalna, Klaudia Siembida 8c, Nicol Chwiałkowska 8c, Julia Boniec 8c, Patrycja Piotrowska 8c, Amelia Drzewiecka 8a i Zofia Latkowska 8a.

Opiekunem była p. Marzena Pudrzyńska-Kubiak.